Rozhovor s Michalem Davidem


Do aktuálního čísla Infokontejneru jsme pro vás vyzpovídali osobnost, která bezpochyby nonstop žije a svůj Discopříběh prožívá naplno. S hitmakerem Michalem Davidem jsme měli možnost si popovídat jen několik dní po jeho úspěšném vystoupení na našem dni otevřených dveří. V rozhovoru se například dozvíte, jak se mu na našem deodéčku líbilo, jaké má plány na léto, a dokonce se nám svěřil i se zajímavou historkou, která se mu přihodila na dovolené na Kanárských ostrovech.

V dubnu jste vystoupil na našem dni otevřených dveří. O vaše vystoupení byl obrovský zájem. Jak jste si akci užil vy?

Já jsem si to určitě užíval. Bylo tam skvělé publikum. Hodně dětí a ty jsou vždy nejvděčnější.

Kdy si vás naši čtenáři budou moci opět poslechnout? Plánujete v blízké době nějaké koncerty v Praze nebo jejím blízkém okolí?

Od 1. června mi začíná Open Air Tour 2018. Budou to koncerty pod širým nebem. Amfiteátry, letní kina, zámecké zahrady apod. Budu objíždět menší města, neb v těch velkých jsem byl již stokrát. Věřím, že to bude skvělé.

Blíží se léto – období plné slunce, tepla, prázdnin a dovolených. Prozraďte nám, jaké plány máte na le- tošní léto vy?

Já se podívám v červenci na pár dní do St. Tropéz, pak v srpnu chceme jet s kamarády do New Yorku na US Open. Jinak chci být v létě doma. Má být u nás krásně.

Vzpomenete si na nějakou zajímavou nebo vtipnou situaci, kterou jste zažil na dovolené?

Trochu jsem si zavtipkoval na Tenerife. Byl jsem nakupovat v supermarketu, když mě zastavili nějací Slováci. Ptali se mě, zda jsem Michal David. Já na ně začal mluvit španělsky, že jim nerozumím. Oni se omluvili a říkali: No ten je ale podobný Michalu Davidovi. Dost jsem se pobavil.

K létu také zcela neodmyslitelně patří grilování. O vás je známo, že jste velice zkušený kuchař. Můžete se s našimi čtenáři podělit o nějaký zajímavý recept?

Tak u grilování moc receptů není. Ale mohu doporučit hlávkový salát s lanýžovým olejem. Je to lahůdka. 4 polévkové lžíce lanýžového oleje, 3 polévkové lžíce octa. 2 polévkové lžíce moučkového cukru, špetku soli a pepře. Ke grilovanému masu je to pochoutka.

Našim kolegům jsme v tomto čísle také představili několik zajímavých tipů na dovolenou v Čechách. Máte u nás nějaké oblíbené místo, kam rád jezdíte, o které byste se s námi chtěl podělit?

Já po Čechách moc na dovolené nejezdím. Ale pokud chcete doporučit nějaké místo, tak určitě jeďte do Českého Krumlova. Můžete to spojit s návštěvou zámku Hluboká a pokocháte se krásou českých luhů a hájů.

Na závěr přejdeme na trochu vážnější téma. V písničce Třetí Galaxie zpíváte o smogu a ekologické ka- tastrofě. Jaký je podle vás největší ekologický problém současnosti? Je to právě smog?

Já myslím, že je to celkově náš životní styl. Nejde jen o smog. Bohužel si přírodu ničíme i kácením deštných pralesů, měníme toky řek, pouští- me si do vzduchu spoustu jedů. Ale věřte mi, že příroda si vše zreguluje sama. Jen abychom se pak nedivili.

Máte nějaké životní moudro, kterým se řídíte?

Přej, bude ti přáno, dej, bude ti dáno. Jinak mé vlastní motto je: Každý chce žít Nonstop, prožívat si svůj Discopříběh, svoji Lásku z pasáže a chce mít svých Pár přátel.

+ There are no comments

Add yours