Pražské ulice poprvé brázdí vánoční popelářský vůz


Devátého prosince vyjel do pražských ulic vánočně ozdobený popelářský vůz. Je to vůbec poprvé, co jsme vyzdobili naši techniku. Konkrétně se jedná o popelářský vůz značky Mercedes-Benz 1830 GL na CNG. Pražané i návštěvníci metropole se s ním budou setkávat až do 3. 1. 2022.

Svozová trasa večerní směny, která začíná přibližně od 19:00, protíná Nové Město, Malou Stranu a Hradčany. Mezi nejatraktivnější ulice celé trasy patří například Národní třída, Náměstí republiky, Jindřišská, Smetanovo nábřeží, Karmelitská nebo ulice na Kampě. Věříme, že pro lovce zajímavých nočních fotek bude atraktivní přejezd přes Čechův most, kdy lze do kompozice fotografie zahrnout i pohled na Prahu.

Vánočně vyzdobený popelářský vůz má zázemí v areálu malešického zařízení na energetické zpracování odpadu (ZEVO), kam také bude svážet všechen směsný odpad. Denně ho sveze zhruba 15 tun. Posádku tvoří standardně řidič a tři popeláři. Vánoční popelářský vůz bude nasazen i během ranní směny na svoz tříděného odpadu. Tato trasa bude dlouhá asi 70 km a finální destinací budou třídicí linky v metropoli.

„Procházíme nyní velmi nelehkým obdobím, kdy každý vykouzlený úsměv na tváří znamená mnoho. Vyzdobením našeho vozu jsme chtěli dostáhnout toho, abychom lidem přinesli alespoň trochu té správné vánoční atmosféry, kdy na chvíli zapomenou na starosti všedních dnů a v klidu, pohodě a s úsměvem si užijí tento čas se svými nejbližšími,“ přibližuje motivaci celého projektu náš generální ředitel Patrik Roman.

Vyzdobený vůz čeká ještě jeden úkol. Zahraje si v našem vánočním spoty, který natočí herec a moderátor Vašek Matějovský. „Myslím, že jde o skvělý nápad, který v této nelehké době potěší všechny malé i velké Pražany,“ doplnil závěrem náměstek primátora Petr Hlubuček.          

+ There are no comments

Add yours