V Madridu vznikla umělecká instalace, která upozorňuje na problém plastového odpadu


Znečištění plastovým odpadem se podle odborníků může v brzké době stát stejně závažným problémem, jakým je změna klimatu. Ve Španělsku se na tento problém rozhodli upozornit poměrně netradiční formou – uměním. Umělecký soubor Luzinterruptus představil v Madridu svou uměleckou instalaci vyrobenou z 60 tisíc recyklovaných lahví. 

Cílem instalace bylo napodobit tzv. „osmý kontinent“ vyrobený z plastů a odpadků, který se vyskytuje v Tichém oceánu a každým rokem nebezpečně narůstá na své velikosti. Obrovská hromada zhruba 4 milionů tun odpadu vytváří povrch o délce 22 tisíc kilometrů a zamořuje vodu až do hloubky 30 metrů. Umělecké dílo s názvem Plastové ostrovy bylo vytvořeno ve známých madridských fontánách Cibeles, Neptuno a Apolo, které kontroverzní umělci kompletně zaplnili plastovými lahvemi. 

Soubor Luzinterruptus se problémem znečištění zabývá dlouhodobě. Přestože své projekty realizují převážně ve Španělsku, čas od času si vybírají i jiné destinace. Co myslíte, uvidíme někdy podobné dílo také v Praze?

1 comment

Add yours

+ Leave a Comment