Volvo testuje samořídící popelářské vozy


Švédský výrobce automobilů ve spolupráci s firmou Renova aktuálně testuje autonomní vůz pro svoz odpadu, které bude možné použít v městském prostředí. Projekt má za cíl zjistit, zdali automatizace může přispět ke zvýšení bezpečnosti, zlepšit pracovní podmínky a snížit dopad na životní prostředí.  

Autonomní vozidlo pro svoz odpadků je navrženo tak, aby zajistilo bezpečnější jízdu v zastavěných oblastech. Vůz je vybaven senzory, které nepřetržitě monitorují okolí vozidla a při zjištění jakékoliv překážky jej okamžitě zastaví. Trasa je předem naprogramována a vůz se pobybuje od jedné popelnice k druhé. Technologie nabízí také enviromentální výhody, rychlost a řízení jsou totiž neustále optimalizovány pro nízkou spotřebu paliva a emisí. 

Projekt vznikl spoluprací Volva se švédskou společností Renova, která se zabývá recyklací a svozem odpadu. Většina použité technologie již Volvo vyzkoušelo u samořídícího vozidla určeného pro těžbu, které automobilka představila v roce 2016. Tento autonomní vůz nyní prochází testováním v dole Kristineberg v severu Švédska. 

+ There are no comments

Add yours