Den otevřených dveří Pražských služeb se letos uskuteční v sobotu 20. května


Oblíbená akce proběhne v areálu společnosti v ulici Pod Šancemi 444/1 v Praze 9 mezi 11. a 16. hodinou. Pro zájemce budou připravené prohlídky, nejmodernější technika a také bohatý doprovodný program. Moderování se ujme herec Vladimír Polívka. Kapela Lake Malawi v čele s Albertem Černým se na pódiu představí od 12:30, Anna K. zazpívá od 14:00 a celá akce skončí o 16. hodině.

JDE TO I JINAK! Ekologicky s menším objemem plastu

Pražské služby chtějí návštěvníkům umožnit, aby si akci užili co možná nejekologičtěji, šetrně k životnímu prostředí, a dopomohli tím k omezení spotřeby jednorázových plastů. V rámci kampaně JDE TO I JINAK se dál vymezují vůči nadužívání jednorázových obalů, lahví a kelímků. Místo toho popularizují jejich alternativy jako jsou síťovky, nápojové lahve i znovupoužitelné hrnky. Společnost proto v současnosti zveřejňuje na svých sociálních sítích čtyři spoty z nové série, natočené s hercem Vaškem Matějovským i řadu tematických fotografií a postů. Veškeré možné nápoje budou na akci nabízeny ve skleněném obalu. Voda zdarma u speciálního stojanu, a to pouze do vratných zálohovaných kelímků nebo do vlastní lahve. Jídlo pak na papírových táccích, spolu se dřevěnými příbory.

Zábava pro celou rodinu

Návštěvníci se mohou těšit na ukázku nejmodernější techniky, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu nebo úklidu a údržbě komunikací. Dále na skákací hrady, skluzavky, trampolíny pro nejmenší. Malování na obličej, tvarování balónků, dětskou autoškolu, mini ZOO a další atrakce. Větší děti a dospělí si budou moci vyzkoušet mimo jiné jízdu na dvoukolkách Segway nebo elektrických vozítkách. Dále je naplánována exhibice na U-rampě i freestyle exhibice Petra Manďáka.

Exkurze

Sběrný dvůr: od cca 11:00 do cca 15:45 (vstup neomezen)

Třídicí linka na papír: od cca 11:00 do cca 15:30 (po 30 min. intervalech, max. 25 osob, registrace na místě u hostesek, děti do 12 let se prohlídky mohou účastnit za doprovodu dospělé osoby)

ZEVO Malešice: NEKONAJÍ SE z důvodu stále probíhající generální rekonstrukce a příprav na novou návštěvnickou sezónu.

Autem, pěšky, na kole? Autobusem!

Parkování v okolí areálu je velmi omezené, proto doporučujeme využít MHD, konkrétně autobusové linky 109, 177, 182, 183, 195 a vystoupit na zastávce Balkán. Dále pěšky přímo do areálu Pražských služeb. VSTUP JE ZDARMA PO CELOU DOBU KONÁNÍ AKCE. Konec je naplánovaný na 16:00.

Změna programu vyhrazena. 

+ There are no comments

Add yours