Zasaď si svůj strom!


Máme za sebou Vánoce. Období, kdy se zeleň objevuje na místech, kde bychom to nejméně čekali. Přímo v našich obývacích pokojích! A nastává ještě smutnější období, kdy se všechny ty krásné vánoční stromečky budou povalovat u přeplněných popelnic v našich ulicích…

Každým rokem se vedou debaty, co je vlastně nejudržitelnější a nejlepší pro životní prostředí, jestli stromek umělý, díky kterému zůstane příroda netknutá anebo živý. Co se týče těch umělých, není to žádná výhra. Aby vyvážil nákup toho živého, musel by se používat minimálně patnáct let a stejně by tu pak zůstal jako kus velkého, nepotřebného plastu.

Ačkoliv do dalších Vánoc zbývá prakticky rok, už nyní si můžete dát předsevzetí ohledně těch dalších. Myslete na to, aby váš stromeček pocházel z prořezávky, ke které by tak jako tak došlo a aby pocházel ideálně z okolí vašeho bydliště a nebyl dovezen například z některých severských zemí, jako se tomu děje čím dál častěji. Co ale můžete udělat ještě teď je podívat se na webové stránky www.zasadzivot.cz a ještě trochu vykompenzovat letošní Vánoce!

Projekt Zasaď život je ryze český projekt, který výsadbou stromů umožňuje zájemcům kompenzovat uhlíkovou stopu, která vzniká jejich běžnou činností. A že zrovna Vánoce nejsou žádné mistrovství světa v udržitelnosti…

Na e-shopu jednoduše zvolíte počet stromků a ty budou následně vysazeny. Projekt spolupracuje s přírodními rezervacemi a chráněnými krajinnými oblastmi a zalesnění tak probíhá na místech, kde to dává smysl. Dobrou zprávou také je, že se sází především biologicky významné stromy, které jsou chráněny před těžbou a je tak zaručeno, že zde budou klidně stovky let. Sází se navíc stromy listnaté i jehličnaté, vše podle analýzy přírodních podmínek dané oblasti.

Co tedy, až se budete v následujících dnech jednoho stromku zbavovat, hned také nějaký nový pořídit? Příroda vám jistě poděkuje!

Zdroj: https://cc.cz/zamette-svou-uhlikovou-stopu-s-projektem-zasad-zivot-muzete-sazet-stromy-z-pohodli-domova/

2 Comments

Add yours
  1. Lucie

    A co kdyby ty lidi ten strom i zasadili? Házet to k popelnicim je snadné, ale dělá to nepořádek a někdo je líný i na to a pohazuje kamkoliv, hruza.. Možná kdyby na to byly vykupny, to by se lidi a bezdomovci mohli přetrhnout, kdo to odklidi..

+ Leave a Comment